Your Cart

Hrvatska je remizirala s Italijom 1-1

Hrvatski izbornik Zlatko Dalić bio je frustriran remijem protiv Italije. To je omogućilo Mattii Zaccagniju da izjednači u posljednjoj minuti, ugrozivši šanse Hrvatske za prolazak u nokaut rundu. Dalić je smatrao da je tako dugo zaustavno vrijeme nerazumno i sugerirao da je to nedostatak poštovanja prema Hrvatskoj, zemlji koja je konstantno dobro nastupala na velikim turnirima.

Unatoč tome što je Luka Modrić golom na utakmici postao najstariji strijelac u povijesti Europskih prvenstava, Nogometni dresovi Hrvatska nije uspjela izboriti pobjedu. Modrić je nakon utakmice izrazio razočaranje, priznavši da je rezultat bio okrutan. Iako je nedavno obnovio ugovor s Real Madridom, još uvijek se osjeća neizvjesno oko svoje budućnosti u reprezentaciji.

Izbornik Italije Luciano Spalletti čvrsto je stao u obranu igre momčadi. Smatrao je da je igra talijanske momčadi u utakmici u potpunosti zaslužila remi i opovrgao kritike sa strane. Spalletti je istaknuo upornost momčadi i iskazao svoju odlučnost da zaštiti momčad od negativnih emocija, demonstrirajući nepokolebljivu podršku i povjerenje u momčad.

Nogometni dresovi Hrvatska

Hrvatska i Italija remizirale su 1-1 u grupnoj fazi Eura 2024. Hrvatska je povela iako je imala manje udaraca prema golu (6) od Italije (12). Nadu u pobjedu Hrvatskoj dao je pogodak Luke Modrića u 55. minuti.

Ipak, Italija je u drugom poluvremenu preuzela kontrolu nad utakmicom, imala je loptu u posjedu 54% da bi krajem utakmice preko Mattie Zaccagnija izjednačila rezultat. Dječji nogometni dresovi Italija je imala više udaraca iz kuta (11 naprema 2) i napravila manje prekršaja (6 naprema 18), što sugerira da je bila dominantna veći dio utakmice.

Rezultat ove utakmice dodatno je zaozbiljio plasman Hrvatske u skupinu, a Talijani su nakon poraza osvojili vrijedan bod i uspješno prošli među 16 najboljih u Europskom kupu. Obje ekipe pokazale su upornu borbenost u utakmici, a utakmica je puna drame završila neriješenim rezultatom. Posjedujte svoj prvi nogometni dres u Nogometni Dresovi.